Průkaz energetického auditu budovy

Průkaz energetického auditu budovy

Průkaz energetického auditu budovy

PENB obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a její grafické znázornění.

PENB posuzuje veškeré vstupní energie na systémové hranici budovy. Jde tedy nejen o vytápění a ohřev teplé vody, ale i ochlazení, osvětlení, větrání atd.

Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice.


Průkaz energetického auditu budovy PENB obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a její grafické znázornění.  PENB posuzuje veškeré vstupní energie na systémové hranici budovy. Jde tedy nejen o vytápění a ohřev teplé vody, ale i ochlazení, osvětlení, větrání atd. 

Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice. Kategorie A označuje nejvíce úspornou nemovitost, tedy pasivní.

Chcete prodat nebo pronajmout svůj dům nebo byt? Od 1. ledna 2013 jsou vlastníci budov a bytových jednotek povinni označit své nemovitosti energetickým štítkem a nechat vypracovat energetický audit, který je součástí průkazu energetické náročnosti budovy neboli PENB. Tato povinnost vyplývá z novely č. 406/2000 Sb. zákonem č. 318/2012 Sb. o hospodaření energií tzv. energetický zákonEnergetický průkaz Vám profesionálně zpracujeme. Naši odborníci navštíví váš dům a posoudí jeho stav. V případě, že nemáte projektovou dokumentaci, zjistí si sami veškeré potřebné údaje k vypracování energetického štítku. Spolupracujeme s energetickými specialisty, kteří působí v celé České republice. Každý den necháme posoudit desítky nemovitostí pro energetický průkaz budovy.

 

 

Menu

Vyhledávání

Co je dobré vědět?

Průkaz energetické náročnosti budovy nesmí být starší 10 let a je povinnost ho přiložit k dokumentaci při:

• výstavbě nových budov

• při prodeji bytu či objektu od 1. 1. 2013,( i v reklamních a informačních materiálech)

• při větších změnách dokončených budov s celkovou podlahovou plochou nad 1000 m2, které ovlivňují jejich energetickou náročnost

• při pronájmu domu či budovy od 1.1.2013

• při pronájmu bytu či ucelené části objektu od 1. 1. 2016 • vlastník bytu v případě prodeje bytové jednotky může do roku 2016 nahradit energetický průkaz předložením faktur či vyúčtováním za 3 předchozí zúčtovací období. V případě, že není schopen tyto faktury předložit, je povinen nechat si zpracovat energetický průkaz nebo si jej vyžádat u SVJ. Pro bytová družstva je tato povinnost od 1. 1. 2016) • pokuty při nesplnění povinnosti